Top

Trójmodułowa linia zatapiająca CD1000

Zatapiarka - modułowe urządzenie medyczne służące do wydajnej realizacji procesu zatapiania w parafinie materiałów cytologicznych i histologicznych. Złożone z trzech niezależnych części zwanych: ?Dyspenserem parafiny?, ?Modułem cieplnym? oraz ?Płytą chłodzącą? pozwala na dowolną aranżację ustawienia zależnie od oczekiwań użytkownika.


    Parametry techniczne:

Wymiary urządzenia (szerokość x głębokość x wysokość) Waga całkowita Zasilanie Moc całkowita Tryb pracy Dodatkowe podłączenia
1200 x 560 x 330 mm 68 kg 230V~ 50/60Hz 1630 Watt ciągły bądź tygodniowy brak konieczności podłączania dodatkowych mediów

    Skład linii:

Dystrybutor parafiny 23-DP500

Dystrybutor parafiny 23-DP500

Dystrybutor parafiny jest precyzyjnym i praktycznym systemem do szybkiego i ?czystego? zatapiania materiału histologicznego. Precyzyjna kontrola temperatury komory na parafinę oraz płyty roboczej, wraz z oddzielnym systemem grzewczym dyszy pozwala na uniknięcie wystawiania parafiny na działanie skrajnych temperatur.

Dystrybutor parafiny DP500 składa się z niezależnie podgrzewanej płyty roboczej oraz zbiornika na parafinę. Płyta robocza wykonana jest z anodyzowanego aluminium, a na jej powierzchni znajduje się sześć ogrzewanych gniazd na pęsety - po trzy z każdej strony dyszy. Obszar roboczy oświetlany jest za pomocą zintegrowanej lampy halogenowej. Nadmiar parafiny zbierany jest w specjalnej szufladzie znajdującej się pod płytą roboczą.


Precyzyjne dozowanie parafiny w modelu DP500 możliwe jest dzięki zastosowaniu czujnika zbliżeniowego. Czujnik (bądź opcjonalnie pedał) obsługuje grawitacyjny elektrozawór. Zawór i dysza dozowania parafiny są podgrzewane oraz posiadają niezależne termostaty. Prędkość przepływu parafiny można kontrolować za pomocą manualnego pokrętła. Istnieje możliwość zainstalowania do dyszy dyspensera szkła powiększającego, które ułatwia zatapianie drobnych materiałów. W bezpośrednim sąsiedztwie dyszy znajduje się płytka Peltiera o średnicy 55 mm umożliwiająca pozycjonowanie materiału w odpowiednich foremkach histologicznych.


Podświetlany panel sterowania wyświetla niezbędne w trakcie pracy parametry oraz pozwala na łatwe ustawianie i kontrolę urządzenia. O gotowości do pracy informują zielono - czerwone diody LED. Istnieje możliwość pracy dystrybutora w trybie ciągłym bądź tygodniowym, który zapewnia odpowiednią temperaturę parafiny w godzinach pracy zakładu bez konieczności odpowiednio wcześniejszego włączania urządzenia.

Moduł grzewczy 23-UT200

Moduł grzewczy 23-UT200

Moduł grzewczy pozwala na przechowywanie foremek do zatapiania (górna komora) oraz materiału (płyta grzewcza) w odpowiedniej temperaturze. Zarówno płyta grzewcza jak i górna komora pokryte są nierdzewną stalą a ich działanie kontrolowane jest przez dokładne elektroniczne termostaty.

Urządzenie grzewcze UT200 składa się z dwóch niezależnie podgrzewanych komór - komory górnej służącej do przechowywania metalowych foremek do zatapiania materiału oraz komory dolnej umożliwiającej utrzymanie materiału przepojonego parafiną w odpowiedniej temperaturze. Pokrywę komory górnej można zablokować w pozycji otwartej, co ułatwia dostęp do ogrzewanych akcesoriów. Dolna płyta grzewcza wyposażona jest w wyjmowalny zbiornik ze stali nierdzewnej ułatwiający czyszczenie elementu z pozostałej parafiny.


Podświetlany panel sterowania wyświetla niezbędne w trakcie pracy parametry oraz pozwala na łatwe ustawianie i kontrolę urządzenia. O gotowości do pracy informują zielono - czerwone diody LED. Istnieje możliwość pracy modułu grzewczego w trybie ciągłym bądź tygodniowym, który zapewnia odpowiednią temperaturę obu komór w godzinach pracy zakładu bez konieczności odpowiednio wcześniejszego włączania urządzenia.

Płyta zimna 23-PF100/200

Płyta zimna 23-PF100/200

Płyta chłodząca zawiera w sobie skompresowany gaz chłodzący (wolny od CFC) ? pozwala to na szybkie schłodzenie płyty do -20°C, aby umożliwić stężenie materiału zatopionego w parafinie. Płyta chłodząca może być także wykorzystywana pomocniczo podczas wykonywania cięcia na mikrotomie, zapewniając odpowiednią temperaturę materiału.

Model PF100

Model ten posiada płytę o wymiarach 420 x 245 mm. Płyta umożliwia jednoczesne schłodzenie do 70 standardowych kasetek histopatologicznych.


Model PF200

Model ten posiada komorę o wymiarach 422 x 245 x 48 mm. Komora daje możliwość jednoczesnego schłodzenia do 240 standardowych kasetek histopatologicznych.


Model PF100

Podświetlany panel sterowania wyświetla niezbędne w trakcie pracy parametry oraz pozwala na łatwe ustawianie i kontrolę urządzenia. O gotowości do pracy informują zielono - czerwone diody LED. Istnieje możliwość pracy płyty zimnej w trybie ciągłym bądź tygodniowym, który zapewnia odpowiednią temperaturę płyty w godzinach pracy zakładu bez konieczności odpowiednio wcześniejszego włączania urządzenia.


 

Kontakt

 

Główna siedziba firmy Mar-Four:

Biuro handlowe w Konstantynowie Łódzkim                
Ul. Srebrzyńska 5/7
95-050 Konstantynów Łódzki
tel. (42) 650-88-21, 650-87-34,
fax (42) 650-87-31
info@marfour.com.pl
REGON: 472202650

NIP: 7291540258