Wyszukiwarka

Stanowiska do wstępnej obróbki materiału

 


Opis techniczny Dostępne modele

Wentylowane stanowisko histologiczne przeznaczone do przykrawania i obróbki materiału pooperacyjnego. System trójpunktowej wentylacji zabezpiecza operatora przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi. Urządzenie wykonane w całości ze stali nierdzewnej satynowanej o grubości 1,5 mm w sposób bezpieczny dla użytkownika - gładkie powierzchnie, narożniki zaokrąglone.

Cechy urządzenia : większość elementów stanowiska została tak zaprojektowana i wykonana, aby zapewnić trwałość i niezawodność wykonania. Części ruchome zostały przymocowane za pomocą stalowych śrub lub nitów.

Blat roboczy : powierzchnia robocza została wykonana z jednego arkusza blachy stalowej AISI 304 o grubości 15/10 perforowanej otworami średnicy 7 mm , wraz z krawędziami zapobiegającymi rozlewaniu się płynów. Krawędzie zostały wykonane tak, aby nie tworzyć miejscowych połączeń i ostrych narożników. Po jednej ze stron blatu umiejscowiony został zbiornik przeznaczony na formalinę . Nad kolektorem resztek zainstalowane ruchome perforowane blaty pomocnicze, pozwalające na szybkie pozbycie się płynów z powierzchni. Kolektor zaopatrzono w niezależny system spłukujący o dużej sile płuczącej.


Pochłanianie oparów w części przedniej, ponad półka, znajduje się perforowany wlot pochłaniacza. Ekstrakcja oparów, gwarantowana przez elektryczny wentylator, odbywa się etapowo poprzez

- filtrację wstępną zatrzymującą większe cząsteczki mogące zatkać mikropory oraz ewentualne lotne resztki skrawków. Odbywa się ona w kasecie z filtrem z włókniny, dodatkowo uszczelnionej

- filtrację chemiczną odbywającą się w filtrze z węgla aktywowanego, zamkniętego w galwanizowanej kasecie aluminiowej z uszczelnieniami poliuretanowymi czyniącej wymianę całej baterii zabiegiem łatwym i czystym.


W standardzie:

Wykonanie ze stali nierdzewnej, satynowanej (AISI 304)

Gładka powierzchnia i zaokrąglone narożniki ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości zgodnie z normą (624/94)

Trzypunktowy wyciąg oparów formalinowych – do blatu roboczego, ściany tylnej oraz do górnej części urządzenia z możliwością zamknięcia wyciągu górnego w celu zwiększenia wydajności wyciągu skierowanego do blatu roboczego oraz ściany tylnej. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system wentylacji szafki podblatowej na odczynniki (formalina)

System automatycznego dozowania formaliny czystej uruchamiany pedałem nożnym i odprowadzania formaliny brudnej (zlew formalinowy).

Bezpieczna, warstwowa szyba przednia ochronna, grubości 6/7 mm (zgodnie z normą 626/94) z elektryczną regulacją wysokości.

Bezpieczne, warstwowe szyby boczne wspomagające system zbierania oparów i zapobiegające ich przedostawaniu się do stanowisk sąsiednich lub bezpośrednio do pomieszczeń

Antystatyczne, anty-poślizgowe nóżki z możliwością regulacji wysokości, umożliwiające dokładne wypoziomowanie urządzenia.

2 uniwersalne gniazda Shuko N.2  zamontowane w razie konieczności podłączenia dodatkowych zewnętrznych urządzeń (po lewej i po prawej stronie urządzenia)

Wyjmowane pokrywy zbiorników


Sterowanie :

Panel sterujący dotykowy z wyświetlaczem: funkcje sterowania mocą wyciągu, alarm dźwiękowy i świetlny zatkania systemu oraz zużycia filtrów, wyciszacz alarmu, wyłącznik automatyczny, wyłącznik główny

System filtracji oparów – filtr wstępny włókninowy oraz filtr węglowy do oparów formalinowych. System filtracji nie blokuje pracy na urządzeniu w momencie sygnalizowania o zużyciu się filtra i konieczności jego wymiany.


W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz docelowej oferty cenowej skontaktuj się z nami...

powrót